• Vector Optics - Luneta celownicza Veyron 6-24x44 - Podświetlany punkt celowniczy - 30 mm - First Focal Plane

Brak towaru
1500.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 0
Kurier InPost 0
Paczkomaty InPost 0
Dostawa na szkolenie 0
Rezerweacje i produkty cyfrowe 0
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg

OPIS DLA NIECIERPLIWYCH

Vector Optics Veyron 6-24x44 prawdopodobnie może strzelać do 500 m albo trochę dalej.

Wytrzyma większość popularnej broni i jest wyjątkowo przyjazny cenowo.

Przy poprawnej regulacji pozwoli zobaczyć w tarczy niektóre przestrzeliny z .22LR na odległości do 300 m oraz strzelać bez okularów, jeśli wada wzroku nie jest duża.
 

DLA KOGO I DO CZEGO TEN CELOWNIK?

Do polowania, strzelania rekreacyjnego. Dobra opcja do .22LR - bo tanio i nie trzeba się martwić, czy mechanika trzyma nastawy (chociaż producent twierdzi, że tak).
 

OPIS DLA DOCIEKLIWYCH

Tak jak wszystkie lunety, które sprzedajemy Vector Optics Veyron 6-24x44 posiada pewne kluczowe cechy:

1. Siatka jest umieszczona w pierwszym planie optycznym, czyli przy dowolnie wybranym powiększeniu pozwala na odkładanie poprawek na siatce i ocenę odległości do celu za pomocą siatki.
2. Siatka jest wyskalowana w miliradianach i tak samo bębny regulacyjne. Dzięki temu możemy intuicyjnie i prosto posługiwać się siatką oraz bardzo szybko korygować punkt trafienia w czasie przystrzelania (1 klik = 1 cm / 100m).
3. Siatka typu 'taktycznego', czyli z podziałką, na której można odkładać łatwo poprawki.
4. Zakres powiększeń wystarcza do obserwacji trafień minimum na 100 m (przy strzelaniu do zwykłej tarczy papierowej).  

NASZE WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA

W czasie szkoleń i poza nimi - licząc łącznie - używamy około 18 całkowicie różnych lunet. Klasy cenowe i sprzętowe wahają się od totalnego dna, aż po prawdziwe lunety snajperskie za kilkanaście tysięcy złotych.
 

Lunety Vector mają podejrzanie dobry obraz, jak na swoje ceny. Siatki są dobrze przemyślane i nie przeszkadzają w strzelaniu do celu punktowego. Możliwość odkładania poprawek jest wystarczająca dla broni centralnego zapłonu i niemalże idealna dla bocznego. Dolna nić posiada numerowaną skalę, więc nie trzeba liczyć kresek. W serii Taurus bębny pracują przyjemnie. Nie stawiają zbędnego oporu, kliki są dobrze wyczuwalne.

Do zestawu dostajemy dodatkowe dwie wieżyczki regulacji pionowej. Są w innym kolorze i posiadają numerację klików lub miliradianów. Raczej bajer, niż potrzebna rzecz ale można wybrać, to co bardziej nam odpowiada. Tak jak wspomniano wcześniej luneta widzi przestrzeliny na papieże nawet do 300 m. W tym wykonane nabojem .22LR lub .223 Rem. Warunkiem jest poprawna regulacja ostrości. Jakość obrazu jest ciut słabsza niż w modelach Vortex'a Viper PST II, które też mamy w sklepie ale minimalnie lepsza niż w Vortex Venom - co dziwi.

Do 500 m nadal możemy strzelać do tarczy o jasnych polach (tak jak nasze tarcze do przystrzeliwania broni). Celownik pozwala zobaczyć takie tarcze zupełnie poprawie.

Trudno jest ustawić paralaksę przy dalszym dystansie, bo kąt obrotu bębna to wtedy ułamki stopnia pomiędzy ostro-nieostro. Jest to pewna niedogodność ale da się ją okiełznać.

Pokrętło paralaksy jest - standardowo - słabo skalibrowane i czasem trzeba nastawić większą wartość na bębnie, niż ta na którą strzelamy.

Producent deklaruje wytrzymałość tych celowników na wszelkie siły odrzutu itd. My strzelaliśmy z Vectorów tylko na .223 Rem (repetiery i automaty). Przez ponad 2 lata nie udało nam się niczego zepsuć w żadnym z nich.  

CZYM RÓZNI SIĘ OD:  

1. Vector Optics Taurus 5-30x56 vs Veyron 6-24x44 ma:

- mniejszą krotność (6 vs 4) - mniejsze maksymalne powiększenie

- mniejszą soczewkę obiektywu

- podobną mechanikę (komfort pracy bębnów)  

2. Vector Optics Taurus 3-18 x 50 vs Veyron 6-24x44 ma:

- mniejszą krotność (6 vs 4)

- większe maksymalne powiększenie

- mniejszą soczewkę obiektywu

- podobną mechanikę (komfort pracy bębnów)